Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis z rodičovské schůzky 31.5.2013

4. 6. 2013

Zápis ze setkání rodičů 31.5.2013

občerstvení: čaj, perník

přítomni: Klára, Anča, Majda, Spejbl, Šárka a rodiče

 

1.      Akce pro rodiče s dětmi 14. - 15. 6.

Sraz na nádraží město KH v 17 hod

Konec akce 18.45 na nádraží město KH

S sebou rodič i dítě: spacák, karimatku, vlastní stan do rodiny, pláštěnku, šátek, papír a tužku, vhodné sportovní oblečení a obuv do přírody, čepici, věci na spaní, hygienické potřeby, láhev s pitím, páteční večeři (lze opéct na ohni), buchty na snídání (pouze takové množství, které sním), lžíci, plecháček (hrníček), miska /ešus, kapesní nožík, KPZ (krabička poslední/první záchrany), zpěvníček, hudební nástroj (není nutný), světlý kapesník do rodiny (bude pokreslen) a dva zavírací špendlíky, malý batůžek do rodiny, 80 Kč (doprava, jídlo)

Pokud nemůžou děti, nebo rodiče mohou jet rodiče nebo děti sami.

Letenku si rezervujte nejpozději do 11.6. na čísle 728 346 637, nebo emailu Leva.Magda@seznam.cz

Na vaší přítomnost se těší cestovní agentura Makovice 5. oddíl

 

·      Krátké naťuknutí programu (V pátek jedeme vlakem do Černín odtud pěšky na chalupu. Večer táborový oheň. V sobotu dopoledne hry a odpoledne výlet. Ukončení v sobotu večer.)

·      Vlastní stan (Na půjčení oddílové stany 3x, nebo možnost přespat v budově po domluvě.)

 

2.    Tábor

·      Rozdáno rodičům

·      Přihlášky na tábor [Instrukce o platbě (variabilní symbol uveden na přihlášce dítěte,

KB 51-6083670217/0100, cena 2 750Kč).]

·           Nástupní list na tábor

·      Seznam věcí pro děti na tábor

·       Zatím nerozdáno: Vážení rodiče a příznivci skautského hnutí.

Dovolte, abychom Vám s radostí oznámili, že 29. 6. se bude stavět skautský tábor na Kocourově u Černin. Rády Vás zde uvidíme s rukavicemi, pitím, svačinou, klíčem číslo 17, kladivem a chutí pracovat. Nezapomeňte si nářadí označit. Ráno se sejdeme v 7:30 před klubovnou a budeme nakládat potřeby (kuchyň, podlážky, nářadí,…) na tábor. Také budeme vybírat kartičky pojištěnce, přihlášku na tábor (kdo nedal), doklad o bezinfekčnosti. Poté přejedeme automobily na tábořiště. (Holky pojednou vlakem v kroji. Budou mít s sebou batůžek, věci na schůzku, svačinu a pití, pláštěnku.)  Konec stavby záleží na našich silách, ale spíše kolem oběda.

 A na závěr tábora a to už 12. 7. od  18 hod bude opékání kuřat a turnaj rodičů proti 5. oddílu. Z pátku na sobotu budete mít možnost přespat na tábořišti v podsadě nebo ve vlastním stanu.

Ráno 13. 7. začneme velkolepé bourání tábora, a to od 8:00 hod. Opět vás rády uvidíme s výše uvedeným vybavením+ kleště. Po zbourání tábořiště přejedeme ke klubovně, kde budeme ještě vykládat. Holky se přemístí opět vlakem ke klubovně.

No a poté? Můžete jít se svými dcerami domů (kolem asi 13hod).

S některými se ještě o prázdninách uvidíme na putovním táboře 4. - 8. 8. do Novohradských hor.

První schůzka bude 6. září od 16 hod.

              Těšíme se na Vás 5. oddíl

·      Místo konání: Kocourov (49°51'18.151"N, 15°10'41.048"E)

·      Plán tábora: Letos se bude konat před-stavba podsadových stanu za účelem impregnace. Podle počasí se začne v pondělí 24.6. na louce v Kocourově. Před-stavby se rodiče nezúčastní. V případě zájmu kontaktujte vedoucího oddílu Kláru Ondrákovu. V sobotu 29.6. proběhne stavba tábora. Sejdeme se opět před klubovnou v ranních hodinách. Naložíme věci táborové a pojedeme na louku, kde budeme stavět kuchyň a kopat jámy(odpadovka, latrína atd.). Letos to vše bude trochu jiné. Z tábořiště pojedou rodiče domů pravděpodobně už kolem oběda. Návštěvní den letos opět nebude. V závěru tábora bude připraveno společné grilování kuřat, program pro rodiče a děti (12. 7.) a následující den bourání tábora. 

·      Logistika

·      Doprava táborových věcí na tábořiště - pan Stránky vůz (dodávka), Jan Levý malý vozík, Pepa Šimůnek vozejk.

·      Děti vlakem.

·      Rodiče povezou zavazadla svých dětí.

·      Rodiče, kteří se omluvili ze stavby: Dizon, Mensa

·      V sobotu budou přítomni: Lavický, Šimůnek, Pírko, Šuhajovi, Adam Dizon(pravděpodobně), Levý, Listíkovi

·      Co ostatní? Prosím ozvěte se(stačí email či sms): Šibravovi, Černí, Michálkovi, Bělohlávkovi, Pařezovi

·      Organizační věci:

·      Mobilní telefony→prosím dětem na tábor nedávejte.

·      Téma táboru neprozrazeno.

·      Možnost něčím přispět: marmelády, brambory, …. Prosíme maminky o upečení buchty na první dny tábora. Vše přineste v sobotu na stavbu tábora.

·      Slíbeno: Šuhajovi-marmeláda, Šimůnkovi-med

·      Sladkostní banka letos bude opět otevřena. Každý z dětí si na tábor může přivézt sladkosti v malém množství v označeném pytlíku(ideálně látkovém) jménem. Pytlíky budou umístěny do přepravky a vydávány po předložení kreditní karty a s vědomím vedoucího, který uváží, zda je vhodná či nevhodná chvíle (př. Před obědem nebude banka otevřena. Pro děti, které řádně neobědvaly, nebude banka otevřena.).

·      Zdravotník akce: Magda Levá ,,Nezapomeňte zkontrolovat děti před vstupem na tábor, zda nemají vši, nejsou infekční (průjmy). Pokud vaše dítě trpí alergii na jídlo, nebo má nějaké potíže předem a co nejdříve nahlaste zdravotníkovi akce. Po táboře obdržíte záznamový arch s místy, kde měla vaše dcera klíšťata.“

·       Nová kamna

·      Pláty na kamna – zajistí Pepa Šimůnek

·      Šamotové cihly – Pepa Šimůnek a Petr Lavický nabízí, že by nějaké mohli mít doma (budou kontaktováni)

 

3.    Putovní tábor

·      S dotazy se obracejte na Majdu.

·      místo: Novohradské hory (Žofínský prales, Terezčino údolí, Nové hrady, Kraví hora, Dobrá voda

·      termín: 4. - 8. 8. 2013 (s termínem se nebude už hýbat)

·      od 8 let

·      V plánu je ujít 50 km se všemi věcmi na zádech (stan, jídlo, oblečení, …). Ubytování na skautských základnách, na pozemcích po domluvě se starostou a majitelem. V oblasti Novohradských hor je málo kempů.

·      Téma putovního táboru ctnosti rytíře.

 

4.  Prostor pro dotazy

5.  Promítnutí filmu

·      Moravský kras

·      Kolová výprava

·      Animovaný filmy od Berušek

 

Zapsala Majda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář