Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajný výlet aneb POZOR MEDVĚD :)

23. 11. 2008

Tajný výlet

Ahoj všichni!

Jak jistě víte tento víkend se většina z nás zúčastnila tajného výletu. Tajný výlet se tak jmenoval jednoduše proto, že krom vedení a rodičů nevěděl nikdo kam se jede. Nejdříve bych ráda napsala, kdo tam všechno byl

 

1. Bimbouš (Irenka)

 

2. Bublinka (Klára)

 

3. Struna (Majda)
 

4. Řízek (Anča)

 

5. Vločka (Mája)

 

6. Kartáček (Jouza)

 

7. Mufina ( Anežka)

 

8. Štrůdl (Blanka)

 

9. Houska se šunkou (Rút)

  

10. Žirafa (Lůca)

 

11. Pejsek (Doubí)

 

12. Šála (Barča)

 

13. Králík (Žofka)

 

14. Lupínek (Vojtík)

Jak všichni vidíte, jelo nás celkem 14, což je docela slušný počet. Nezúčastnění se asi diví, co to máme za zvláštní jména.... je to jednoduché- jelikož to byl tajný výlet, byli jsme vlastně na tajné misi a ve vlaku jsme taky přišli na to, že když jsme na tajné misi, někdo nás určitě sleduje. Tomu jednomu neznámému jsme dali krycí jméno medvěd a celou dobu jsme se před ním drželi an pozoru. No, a když už jsme na tajném výletě, máme tajnou misi i tajného nepřítele, museli jsme si dát i tajná jména. Každý si tedy vymyslel svou vlastní přezdívku a po dobu výpravy jsme se snažili oslovovat se pouze těmito jmény.

Obrazek
Fakt, že skoro nikdo nevěděl kam jedeme se nám vymstil. To si tak sedíme ve vlaku, všichni v jednom kupé, pohoda, klídek tabáček, hrajeme a zpíváme. Bylo asi tak osm, vyjížděli jsme v sedm, vlak ,měl jet hodinu, vlak zastaví, my sedíme zpíváme, stále pohoda, klídek a najednou někdo: Vždyť už je to Světlá!! všichni jsme okamžitě vylítli, šli říct výpravčímu, aby počkal, že musíme vystoupit, během minuty jsme scházeli batohy, oblíkli bundy, popadli rukavice, čepice, svačiny, prostě všechno a vylítli z vlaku. Jako takhle rychle jsme ještě nikdy nevystupovali, ale všechno dobře dopadlo a my stáli na nádraží ve Světlé. Tam už na nás čekal Bill, který nás odvedl do klubovny tamních skautů, dali jsme si věci dovnitř a šli si zahrát ven pár her. Ve Světlé bylo plno sněhu, takže jsme si ho za celý víkend do sytosti užili a také jsme díky němu namočili všechno oblečení co jsme s sebou měli. Když jsme se venku trošku vyblbli, šli jsme dovnitř a pořádně se nasvačili. Přitom jsme Billovi vyprávěli o naší záhadě dvanácti klíčů. Bill si potom vzpomněl, že když ráno, ještě než jsme přijeli přijel před klubovnu, seděl tam nějaký muž, který vypadal jako bezdomovec a řekl mu něco o jakési návštěvě, kterou  musí Bill zavést na místo, které je středem Země a tam musí návštěva najít nějakou piluli, pilu, či co, jinak se prý stane něco moc zlého. Bill nám to vyprávěl, jelikož si uvědomil, že tou návštěvou jsme my a že se ta zpráva možná týká té naší záhady a že nám možná hrozí nebezpečí. Bill to místo, kterému se říká střed země znal a zavedl nás tam, nebylo to úplně blízko, ani úplně daleko, ale došli jsme tam. Cestou jsme se pořádně vyblbli ve sněhu- vytvářeli anděíčky a taky házeli své drahé vedoucí do sněhu, že ano :) Když jsme dorazili na ono místo, našli jsme tam v papíře zabalené jakési pilulky a u nich byl vzkaz, že se ve třetí komnatě vyskytla zákeřná choroba a abychom se v pořádku dostali dál, musíme pilule sníst. Potom tam taky bylo, že aby lék správně účinkoval, musíme si každý přinést na příští schůzku citrón a šťávu z něj vypít. Když jsme snědli pilulky, vydali jsme se na zpáteční cestu. Když jsme dorazili zpět do klubovny, byli jsme promrzlí a mokří, takže jsme začali se svlékáním a sušením. Během toho jsme si zahráli pár her a pořádně se najedli. Večer, když už byla tma, jsme se vydali na noční procházku. Řádili jsme ve sněhu, Klára s Majdou šli na záchod. Po chvíli přišli a ukázali nám něco zvláštního. Kláře vypadl z kapsy jakýsi vzkaz.... a co bylo dál.... to už doplňte sami do komentářů... vyhlašuji soutěž o nejlépe dokončené vyprávění... začněte tam, kde jsem skončila a převyprávějte výlet až do konce... výherce obdrží sladkou odměnu :)

Váš Řízek :)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář