Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajemný Vilém...

14. 9. 2008

V pátek jste se seznámili s Alfrédem a podle vašich vyprávění jsem sepsala, co všechno jste se od něj dozvěděli...

 

Alfréd je sluha a jeho pán se jmenuje Vilém ......??. Pan Vilém byl vždycky podivín. Pořád seděl zalezlý ve své pracovně a pořád něco zkoumal a kutil. Přátel moc neměl a ani je nepotřeboval. Ale že by byl neoblíbený, to se říct nedá. On vám měl v sobě něco, co k němu všechny přitahovalo. něco jako osobní kouzlo, ale mnohem silnější. On v tom svém kamrlíku nekoumal jen tak něco. On vymyslel spoustu užitečných věcí. Vymyslel různé léky na zákeřné choroby a taky nejrůznější vynálezy, které usnadňovali lidem život ve městě. Bylo toho moc. A proto všechno ho lidé obdivovali. A teď přijde to, proč nám to celé Alfréd vykládal. Jednoho dne byl jeho pán na procházce v lese. Šel tichou krajinou, přemýšlel a rozjímal. V tom ho zaujalo něco lesklého, napolo zakopaného v jehličí. Šel tedy blíž a zjistil, že je to jakási destička, na které jsou zlaté proužky. Nedalo mu to a vzal si jí domů, protože jaktěživ nic podobného neviděl. Tu věc zkoumal téměř měsíc, než konečně odhalil její tajemství. Zjistil, že je to vzkaz. Alfréd nám nechtěl popisovat, jak byl vzkaz v destičce zabudován, vlastně to ani pořádně nepochopil, ale ten vzkaz nám přečetl. Bylo v něm asi tohle: Prosíme toho,kdo objevil tento vzkaz, aby pomohl zachránit záhadu dvanácti klíčů. To, že se vám podařilo rozluštit náš vzkaz, znamená, že jste pravý vědátor a pomoci nám je rozhodně ve vašich silách. Jelikož se jedná o velice závažnou věc, nemůžeme vám sem jen tak napsat instrukce pro případ toho, že by destička padla do nesprávných rukou. Řekněme snad jen, že budete muset absolvovat dlouhou cestu plnou překážek a nástrah. Zde máte indicie, podle kterých se budete řídit...... No, a ty indicie Alfréd zapomněl. Ale snad společně najdeme způsob, jak se k nim dostat. Alfréd svému pánovi tu cestu rozmlouval, nemůže přece vědět, jestli si z něj někdo nevystřelil a jestli to není životu nebezpečné. Ale Vilém, hlava dubová, si to nenechal vymluvit. Postupně zjistil význam všech indícií a vydal se na cestu. A teprve teď přijde opravdu to, proč za námi Alfréd přišel. Jeho pán nebyl nikdy hlupák a samozřejmě počítal s tím, že by se mu mohlo něco stát a cestu by nedokončil. Proto dal Alfrédovi za úkol, sehnat za něj náhradu, kdyby uplynulo 365 dní a on se nevrátil. A v pátek tomu bylo přesně rok, co Vilém odešel. Alfréd nás hledal dlouho, nebylo to pro něj lehké a teď doufá, že mu pomůžeme s tou zapeklitou záhadou a také by byl rád, kdyby se nám podařilo zjistit, co se stalo jeho pánovi, jestli mu třeba nemůžeme nějak pomoci. Má pár instrukcí k začátku, ale pak už si budeme muset poradit sami. Zas tak těžké to ale mít nebudeme, jelikož nám Vilém cestou prý zanechal nějaké vzkazy, které by nám mohly cestu podstatně ulehčit. Alfréd nám slíbil, že se příští pátek v 17:00 zase sejdeme a že nám přinese dopis od Viléma a taky se pokusí přijít na ty indicie, takže netrpělivě čekáme, co se nového dozvíme...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář