Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svatováclavský pochod

4. 10. 2008
Svatováclavský pochod 2008
 
28.9.2008 se konal Svatováclavský pochod. Mája, Miluška, Anežka, Majda a Irenka se ráno setkaly na vlakové stanici KH město a vyrazily směr Malešov. Tam jsem nastoupila já. Ve vlaku jsme hádaly zvířata a leckdy jsme nevěděly co to žere!? V zastávce Štipoklasy nastoupila naše vždy usměvavá Klárka. A teď byly konečně všechny „báby“ pohromadě.
Když jsme vystoupily ve Zbraslavicích, zahájila se akce, dostaly jsme mapky a otevřely arašídy. Nevím, jak ostatní , ale myslela jsem si, že nás bude víc – bylo nás asi dvacet pět.
 Přešly jsme koleje a vydaly se úzkou cestičkou na cestu. Chvíli jsme šli přes pole a dostaly jsme se do vesničky Hetlín, kde mám dědu. Štědře nás obdaroval čokoládovými bonbony a s díkem jsme šly dál. Během cesty jsme si vytahovaly z pytlíčku kartičky s úkoly a plnily je. Pomalu nám začínalo kručet v břiše, měly jsme žízeň a někdo by si také rád vypůjčil kočár se čtyřmi spřeženími. Po rychlé chůzi 10­-ti kilometrů jsme se zastavili na přestávku.
            Dostaly jsme na mapu razítko, že jsme na Sion dorazily. Po dlouhém odpočinku jsme opět vyrazily.
            Na lávce, která byla při cestě, jsme vesele hopsaly a nejlepší bylo, když tam byly dvě najednou, ale vše má vždy konec, musely jsme jít dál. Nejlepší bylo, když jsme vyšly z lesa, byla tam vesnice Polánka, kde je kopec, a šly jsme z kopce!!! U silnice rostou jablka a tak jsme je kutálely z kopce dolů. Pak jsme se zastavily u mne doma v Malešově a daly si na posilnění buchtu. Cesta pokračovala kolem pole a pak dolů a byly jsme kousek od Velkého rybníka. Už jsme začínaly zrychlovat krok. Vyšly jsme na předměstí a šly dál po Královské stezce, skoro jsme běžely, abychom to stihly.
Když jsme se dostaly na nádvoří Vlašského dvora, čekal nás pán oděn jako „mincíř“. Každý z nás dostal kutnohorský groš. Chvíli jsme pak seděly u sochy Karla Havlíčka Borovského. Nakonec jsme se šťastně rozešly. Tento výlet se mi naprosto líbil!
Blanka
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

super

(Anča, 4. 10. 2008 19:47)

Fakt super článek Blani, velká pochvala....