Den sesterství

27. 2. 2012

V pátek 24. 2. Jsme se jako obvykle všechny sešly na klubovně. Nebyla to ale obvyklá schůzka, byla to schůzka oddílová, a jelikož ve středu 22.2 byl náš největší skautský svátek a to Den sesterství (anglicky: Thinking day, tj. den zamyšlení), rozhodly jsme se tento den společně oslavit. A proč je tento den právě 22. 2.? No protože přesně v tento den se narodil Robert Baden Powel a jeho manželka Olave. Oba manželé se stali zakladateli skautingu. Robert založil chlapecký skauting a Olave zase dívčí.

Každá z nás měla za úkol přinést něco na zub do společné žranice a také věc, která nám symbolizuje skauting. Když jsme se sešly, zahájily jsme schůzku, zatopily v kamnech, porozhlédly se po stolech, co je tam dobrého a pod vedením Šárky jsme vyrazily na hřiště za klubovnu. Každý si s sebou vzal věc, která mu připomíná skauting. A byly to věci rozmanité, od šátků a turbánků, zápisníků, morseovek přes plyšáky až k ovocnému salátu. S předměty jsme hrály různé hry, např. jsme si představily, že naše věci jsou Olave a my je musely pomocí běhu a dřepů zachránit. Každá z nás svojí Olave zachránila a my se mohly zase vrátit do klubovny.

Na klubovně jsme si daly čaj a pustily se do jídla. To bylo dobrot! A najednou přišla Majda s atlasem a začala nám vyprávět o džínech. Vyprávěla nám hlavně o tom, že džíny jsou složené z několika částí, jako látka, knoflíky nebo zip a každá tato část se vyrábí v jiné zemi. Otevřely jsme atlas a zabodávaly jsme prsty do zemí, kde jsou tyto části vyráběny. Za chvíli jsme se k atlasu skoro nevešly. Byly jsme překvapené, z kolika zemí džíny pocházejí. Poté jsme se zamyslely nad výhodami a nevýhodami takovéto výroby džín. Těch nevýhod bylo sice více, ale i nějaké ty výhody jsme vymyslely.

Nakonec jsme se rozhodly, že si pustíme 2 krátké filmy z produkce 5. oddílu. I přes menší technické potíže se nám filmy podařilo spustit. První film byl z výpravy do Liberce a pěkně jsme se u něj nasmály a druhý film vznikl na výpravě do minulosti a každá z nás v něm řekla, proč chodí do skauta a co se na skautu naučila. Bohužel se čas nachýlil a my musely domů. Uklidily jsme a rozloučily jsme se. Tak zase za rok J

Anča