Čarodějnický slet

30. 4. 2011

Dne 29.4.2011 jsme si o den dřív uspořádaly "Čarodky". Schůzku jsme si prodloužily o jednu hodinu (tedy do 19.00), abychom jsme si to více užily. Sešlo se nás hodně- já, Týna, Kiki, Pašťa, Rút, Domča, Anet, Máťa, Jáma, Nikol, Žofka, Eliška, Eli, Agátka, Barča, Klára, Šárka a Majda. Jelikož byla v klubovně zima, tak jsme si zatopily v kamnech. Poté jsme si pomocí papíru, špejlí a pastelek vytvořily čarodějnice. Po vytvoření čarodek jsme se přemístily do klubovny 7.oddílu, kde jsme shlédly fotky z velikonoční výpravy do Českého Švýcarska. Když jsme se vrátily zpátky, tak jsme všichni na stůl připravily bylinku, kterou jsme si přinesly z domova. Některé z nás přinesly bylinky prapodivné, a tak naše "bylinkářka" Majda některé z bylinek raději zavrhla, abychom to přežily. Bylinky jsme rozdělily do tří skupin, tak, aby se k sobě co nejvíce hodily. Poté jsme je (v těch třech skupinách) daly do konvic a zalily vařící vodou- překvapivě z toho vznikly vynikající čaje. K naší "čajové chvilce" přinesla Nikol výbornou buchtu a tak jsme si pošmákly. Sice jsme si už "lektvary" vytvořily, ale nyní přišla řada na lektvary teoretické, tedy prakticky nevyrobitelné. Každý napsal na papírek pět přísad jeho lektvaru, poté jsme si papírky vyměnily a tu nesmyslnou směsici věcí jsme měly nakreslit. A nakonec -přišlo to hlavní- vydaly jsme se upálit naše čarodějnice. V Dolíku jsme z našich čarodek vytvořily kruh a postupně si každý z nás svojí čarodku, někdo s lítostí, spálil. Potom jsme se vrátily na klubovnu a přečetly jsme si básničky o čarodějnicích, které každý z nás měl doma vytvořit (všechny se moc povedly ;-) ). Jelikož už bylo hodně hodin, tak jsme se rozloučily a šly domů.

Hezké Čarodky

Bláňa